Nazywam się Karolina Krużewska-Ossowska - specjalizuję się w ochronie danych osobowych.

 

Pomagam firmom chronić prywatność ich klientów.

Jestem certyfikowanym Inspektorem Ochrony Danych (certyfikat nr 05/03/2018/IOD), wcześniej pełniłam funkcję Administratora Bezpieczeństwa Informacji.

 

Moja droga do pełnienia funkcji inspektora ochrony danych poprzedzona była latami pracy na stanowisku project managera oraz specjalisty ds. wizerunku. Przez 18 lat  pracowałam w europejskiej organizacji, która przetwarzała dane osobowe młodych osób na dużą skalę. Uczyłam się pracy z danymi osobowymi, ich przetwarzania i ochrony we własnej organizacji, ale miałam także szansę  obserwować podejście do ochrony danych w ponad 30 organizacjach w całej Europie, z którymi na co dzień współpracowałam. Zdobyte na przestrzeni lat doświadczenie oraz umiejętności komunikacyjne, negocjacyjne, zarządzania kryzysem i kierowania projektem w połączeniu z przetwarzaniem danych osobowych nakierunkowały mnie na podjęcie nowego wyzwania zawodowego. Bezpieczeństwo informacji, ciągłość działania, cyberbezpieczeństwo to kierunki, w których podążam zawodowo.

Posiadam doświadczenie w doradztwie firmom prywatnym oraz stowarzyszeniom w zakresie ochrony danych osobowych. Przeprowadzam audyty oraz dokonuję wdrożeń ochrony danych osobowych, zgodnych z RODO, m. in. w spółkach z branży IT, produkcyjnej, budowlanej, usługowej i ubezpieczeniowej. Pełnię także funkcję inspektora ochrony danych na zasadzie outsourcingu.

 

Tworzę dokumentację obowiązującą w spółkach w zakresie ochrony danych osobowych, sprawuję nadzór nad bezpieczeństwem informacji oraz doradzam w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego. Opiniuję umowy w zakresie ochrony danych osobowych: umowy powierzenia,  umowy, z którymi wiąże się udostępnianie danych osobowych. Doradzam przy kampaniach marketingowych, dostosowuję regulaminy usług do wymogów z zakresu ochrony danych osobowych oraz świadczenia usług drogą elektroniczną.

Przygotowuję i prowadzę szkolenia poświęcone ochronie danych osobowych.

 

Jestem absolwentką studiów podyplomowych z zakresu pełnienia funkcji inspektora ochrony danych w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku z zakresu Public Relations i marketingu partnerskeigo. Magisterium broniłam na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. 

 

W wolnym czasie oddaję się pasji jazdy na rolkach, rowerze i gry w tenisa.